מה עושים כשאדם נפטר?

אחד הרגעים הקשים בחייו של אדם הוא פטירתו של אדם קרוב, מלבד העצב והכאב הרב שחשים ברגע זה, פעמים רבות נאלצים קרובי משפחתו של הנפטר להתעסק בבירוקרטיה רבה וסבוכה. העניין מסתבך הרבה יותר כאשר האדם נפטר בחו"ל, ויש צורך להטיס את הגופה לארץ ולהיות בקשר עם גורמים רבים, על מנת לבצע את ההליך. 

תהליך הטסתו של נפטר הינו תהליך מורכב ועשוי להיות גם פרובלמטי. הוא דורש מסירות רבה לצד מקצועיות רבה והבנה בתחום. התהליך עשוי להיות מורכב אף יותר במידה והנפטר הינו יהודי מפני שאז לפי ההלכה ביהדות יש משמעות להביא את הנפטר לקבורה בדחיפות וללא כל השתהות. זהו אחד העקרונות הבסיסיים והחשובים בקבורה היהודית.
אנשים רבים פונים אלינו על מנת להבין את תהליך, ננסה לעשות קצת סדר:

תהליך טיפול בנפטר

רוב האנשים כלל לא יודעים מה עושים כשמישהו נפטר ובפרט כשמדובר בבן משפחה מדרגה ראשונה, חלילה. בהכנות לקרובה יש לא מעט משימות שדורשות טיפול, ובפרט אם מקום המוות ומקום הקבורה לא נמצאים באותה המדינה- מה שדורש מערך שלם ונוסף של טיפול אופרטיבי מורכב. במרחק גיאוגרפי שכזה- ליווי מקצועי מספק פתרון מלא ומקיף ובעיקר כזה שישחרר אתכם מהעול.

אבא נפטר מה עושים אם צריך להטיס את גופתו?
במידה והילדים או אשתו של הנפטר מחליטים לערוך את הקבורה במדינה שונה מזו בה נפטר, הליך ההעברה הוא מורכב, דורש אישורים וביורוקרטיה רבה ומוסיף מידה רבה של קושי נפשי למשפחה שנמצאת באבלה. חברה מקצועית שמתמחה בנושא תוכל לטפל בכל הסידורים עבורכם.

תמונה 10

מה עושים כשאדם נפטר בחו"ל ומעוניינים לקבור אותו בארץ?

כאשר אדם נפטר מעבר לגבול ובני המשפחה מעוניינים להעביר אותו, בדרך כלל באמצעות טיסה, ולהביאו לקבורה בישראל ניתן לפנות אלינו באופן ישיר או באמצעות חברת הביטוח.

אנחנו עוסקים בטיפול, הכנה וליווי לקראת לוויה ובכך מנסים להפחית ולו במעט את הסבל שבא עם האבל והאובדן.

לאחר שאנחנו מקבלים בקשה באופן פרטי או דרך חברת הביטוח אנחנו יוצרים קשר עם נציג החברה שנמצא באותו היעד בחו"ל ומרגע זה מתחילים להניע את שלבי התהליך להשלמת ההעברה וכל מה שהיא דורשת. בשלב הראשון אנחנו מטפלים בדרישות הנפקת האישורים הנחוצים בארץ המוצא של הנפטר. אישורים אלה הינם אישורים מגופים ממשלתיים ולכן דורשים היכרות עם התהליך, עם השפה והביורוקרטיה המקומית. במקביל אנחנו פועלים גם בישראל מוחל חברת קדישא ומול אמבולנס להעברת הגופה משדה התעופה למקום הקבורה, לקבלת האישורים הנחוצים בישראל.

על מנת להעביר את הגופה בשלמותה עליה לעבור הליך חניטה ובמקרה של פטירת אדם יהודי יש לבצע גם טהרה. אנחנו מבצעים חניטה, טהרה ואת הכנות הגופה כפי שהן מתקבלות בדרישת חברת התעופה. אנחנו מטפלים בהעברת הגופה בטיסה, דרך המכס ובביטחון בדרך לישראל.

תהליך טיפול בנפטר שיש להטיס את גופתו מישראל לקבורה בחו"ל
על מנת לטפל בהטסה של גופה מישראל למדינה אחרת למטרות קבורה ניתן לפנות באופן ישיר, או באמצעות חברת ביטוח או באמצעות העובדים הסוציאליים של בתי החולים. הטסת גופה למטרות קבורה בחו"ל מחייבת אישור של המכון המשפטי אבו כביר, תעודת פטירה ממשרד הפנים, אישור חניטה שבוצעה על ידי החברה, טיסה, תרגום מסמכים, אפוסטילים, אישור נוטריון וכן מדינות מסוימות ובהתאם לדרישה מחייבות אישור של שגרירות המדינה בישראל.

במידת הרצון והצורך החברה עורכת את הטקסים הנחוצים, ובקרה של נפטר יהודי שמוטס לחו"ל, החברה מבצעת טהרה.

מה עושים לאחר פטירה של בן משפחה?

מוות הוא אירוע קשה גם אם יש זמן להתכונן אליו וההתעסקות התפעולית לא מקלה על האבל. במקרה שבו יש צורך להטיס את הגופה מישראל או לישראל לצורך קבורתה, הדרישות הביורוקרטיות של ההליך המסורבל מאמללות אפילו יותר.

"מנוחה לעד" היא חברה שמתמחה בטיפול הדרישות להעברות בינלאומיות של בני אדם בדרכם האחרונה. סידורים לאחר מוות במקרה של הטסה למדינה אחרת דורשים התמודדות עם ביורוקרטיה בשפה זרה, הנפקות של אישורים ממקורות שונים, הכנה של הנפטר לקבורה גם על פי המנהגים הדתיים וטהרה ביהדות, לרבות חניטה לשימור וביצוע ההעברה עצמה לרבות הטיסה ומעברי המכס והביטחון.

לקבלת מידע נוסף צרו עמנו קשר באחד ממספרי הטלפון הבאים: 050-521-2464, 03-6872929, 03-6399990 או בכתובת המייל [email protected]. להמשך קריאה ולמידה על התהליך עצמו המשיכו לגלוש באתר בלחיצה כאן.

מאמרים נוספים

ביטוח נסיעות לחו״ל
בשנים האחרונות התפתח מאד ענף התיירות גם בישראל וגם ברחבי העולם כולו.
חברות תעופה ונסיעות המציעות חבילות במחירים מוזלים וכדאיים נכנסו לשוק והפכו את השמיים לפתוחים יותר מאי פעם.
העברה של נפטרים
מותו של אדם קרוב הוא מאורע קשה מבחינה נפשית, שמיד לאחריו יש גם לטפל בעניינים טכניים ובירוקרטים במטרה להביא את הנפטר לקבורה. האתגר גדל בכמה מונים כאשר עולה הצורך בהעברה והטסה של נפטרים. כדי לסייע לכם בתהליך עומדים לרשותכם שירותיה של חברת מנוחה לעד, המתמחה בהעברה והטסה של נפטרים מחו"ל לישראל, מישראל לחו"ל ובמקרים של הוצאה מקבר והעברה לישראל.
מתי צריכים לבצע חניטת גופה ולמי כדאי לפנות
כאשר אנו מאבדים אדם קרוב ואהוב, הצער הוא עצום ובלתי ניתן לתיאור. יחד עם זאת, כמו הרבה מקרים בחיינו המודרניים, גם בזמן פטירתו של אדם, ישנם תהליכים פורמאליים ובירוקרטיות שיש לקיים. אחד מאותם מקרים הינו מצב בו יש צורך להטיס גופה ממקום פטירת האדם ליעד בו מתוכננת קבורתו. חברת מנוחה לעד בע״מ פועלת בתחום העדין והרגיש הזה כבר משנת 1980 1978 ואנו צברנו הרבה מאד ידע וניסיון אשר בעזרתם אנו יכולים לתת מענה לכל מצב ולעשות זאת באופן המקצועי והמיטבי ביותר.
באבלכם, תנו לנו לדאוג לכל הפרטים והביורוקרטיה,
אנחנו כאן כדי לדאוג להכל.
מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם:

אנחנו משתמשים בעוגיות

אנו משתמשים בקובצי Cookie כדי לייעל את פונקציונליות האתר ולשפר את החוויה שלך.