ביטוח נסיעות לחו״ל

Silhouette of a man waiting to board a flight

בשנים האחרונות התפתח מאד ענף התיירות גם בישראל וגם ברחבי העולם כולו.
חברות תעופה ונסיעות המציעות חבילות במחירים מוזלים וכדאיים נכנסו לשוק והפכו את השמיים לפתוחים יותר מאי פעם.
כל מי שחפץ בנסיעה לחוץ לארץ – מכל סיבה שהיא – יכול להזמין מבעוד מועד טיסה ואירוח בבית מלון וגם יכול לקבל החלטה ספונטנית ולנסוע תוך מספר ימים מקבלת ההחלטה.

חשוב מאד לשים לב לתנאים וההגבלות שמציינת חברת הנסיעות בחוזה שהלקוח מקבל אליו לאחר ביצוע ההזמנה,
שכן ייתכן ויופיעו שם סעיפים שיש להם קשר לאפשרות (או חוסר האפשרות) לבטל או לשנות את ההזמנה שלו.

סוגים של פוליסות ביטוח
נסיעות לחו"ל

סוגים של פוליסות ביטוח נסיעות לחו"ל

בעקבות השינויים שחלו בעולם הנסיעות חלו גם לא מעט התפתחויות בתחום של ביטוח נסיעות לחו"ל וכיום יש כמה סוגים של פוליסות ביטוח שצריך לדעת עליהן לפני שמבצעים את הרכישה החשובה הזאת.

שלוש הקטגוריות המרכזיות והחשובות ביותר בעולם ביטוחי הנסיעות הן:

ביטוח המגן על הנוסע בעת ביטול הנסיעה (או חלק ממרכיביה) מכל סיבה שהיא

ביטוח שפחות קשור לנושא של בריאות אלא לביטול בכל רגע החל ממועד רכישת מרכיבי הנסיעה ועד כיממה לפני מועד הנסיעה עצמה.

ביטוח בריאות למהלך הנסיעה

מגן על הנוסע בעת שהותו מחוץ למדינה, במקרים בהם היה עליו להיעזר בשירותי רפואה כאלה ואחרים במהלך החופשה, או שירותים נוספים לאחר המוות.

ביטוח לכבודה ולרכושו של הנוסע

ביטוח שבא לידי ביטוי במידה והכבודה של הנוסע הולכת לאיבוד, נגנבת או שחפציו לא נמצאים עם הגיעו ליעד. בפוליסה זו ניתן גם לבטח חפצים יקרי ערך שמעוניינים או צריכים לנסוע איתם.

חשוב מאד להכיר את סוגי הביטוחים השונים על מנת לדעת איזו פוליסה צריך לרכוש, כלומר איזו פוליסה תכסה את הנוסע באופן הטוב ביותר בעת כל מקרה שעלול לקרות והוא רוצה להיערך לקראתו. 

חשוב לדעת שבכל מקרה הביטוח לא מפצה או מחזיר סכום מלא כפי שהוא שולם על ידי הנוסע אלא אחוז מסוים מהעלות או סכום כזה או אחר כפי שהוא מוגבר בסעיפי הפוליסה השונים.

חשוב מאד להקדיש את זמן המחשבה הדרוש על מנת לרכוש את הביטוח הדרוש והמתאים, לבחור או לגרוע את הסעיפים שפחות מתאימים או רלוונטיים ולוודא שפוליסה זו או אחרת אכן מתאימה לנסיעה הספציפית.

ביטוחים אישיים לכל נוסע

במקרים רבים לא ניתן להשליך או להשוות בין פוליסות של אנשים, שכן יש ביטוחי נסיעות שנבנים בהתאמה אישית לכל נוסע ונוסע. יש אנשים בעלי מצב בריאותי כזה או אחר שעליהם להצהיר עליו לפני הנסיעה על מנת שחברת הביטוח תיתן את אישורה לכיסוי במקרים הקשורים למצב הרפואי המדובר.

חשוב לענות בכנות מוחלטת על השאלות הקשורות במצב הבריאותי על מנת שהפוליסה אכן תעמוד לרשותו של הנוסע ותגן עליו בכל מקרה שבו יזדקק לה.

וכמו בכל נושא אחר – מומלץ לפנות לייעוץ במידה ולא בטוחים איזה ביטוח יהיה דרוש.

קראו גם על: העברת נפטרים מחו"ל

מאמרים נוספים

מתי צריכים לבצע חניטת גופה ולמי כדאי לפנות
כאשר אנו מאבדים אדם קרוב ואהוב, הצער הוא עצום ובלתי ניתן לתיאור. יחד עם זאת, כמו הרבה מקרים בחיינו המודרניים, גם בזמן פטירתו של אדם, ישנם תהליכים פורמאליים ובירוקרטיות שיש לקיים. אחד מאותם מקרים הינו מצב בו יש צורך להטיס גופה ממקום פטירת האדם ליעד בו מתוכננת קבורתו. חברת מנוחה לעד בע״מ פועלת בתחום העדין והרגיש הזה כבר משנת 1980 1978 ואנו צברנו הרבה מאד ידע וניסיון אשר בעזרתם אנו יכולים לתת מענה לכל מצב ולעשות זאת באופן המקצועי והמיטבי ביותר.
העלאת עצמות לארץ לצורך קבורה
העברת גופתו של אדם למדינה שונה מהמדינה שבה הוא נפטר יכולה להיות למטרת קבורה בסמוך לפטירתו, או לחלופין הטסת נפטר יכולה להיות למטרות קבורה מחודשת. בדרך כלל, בקבורה שנייה, זו כבר לא תהיה גופה אלא מה שנשאר ממנה, כלומר עצמות בלבד, מה שיצריך גם טיפול שימור שונה לטיסה.
תעודת פטירה לאדם שנפטר בחו"ל
אחד הרגעים הקשים בחייו של אדם הוא פטירתו של אדם קרוב, מלבד העצב והכאב הרב שחשים ברגע זה, פעמים רבות נאלצים קרובי משפחתו של הנפטר להתעסק בבירוקרטיה רבה וסבוכה. העניין מסתבך הרבה יותר כאשר האדם נפטר בחו"ל ויש צורך להטיס את הגופה לישראל ולהיות בקשר עם גורמים רבים, על מנת לבצע את התהליך.
באבלכם, תנו לנו לדאוג לכל הפרטים והביורוקרטיה,
אנחנו כאן כדי לדאוג להכל.
מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם:

אנחנו משתמשים בעוגיות

אנו משתמשים בקובצי Cookie כדי לייעל את פונקציונליות האתר ולשפר את החוויה שלך.