ביטוח נסיעות לחו״ל

Silhouette of a man waiting to board a flight

בשנים האחרונות התפתח מאד ענף התיירות גם בישראל וגם ברחבי העולם כולו.
חברות תעופה ונסיעות המציעות חבילות במחירים מוזלים וכדאיים נכנסו לשוק והפכו את השמיים לפתוחים יותר מאי פעם.
כל מי שחפץ בנסיעה לחוץ לארץ – מכל סיבה שהיא – יכול להזמין מבעוד מועד טיסה ואירוח בבית מלון וגם יכול לקבל החלטה ספונטנית ולנסוע תוך מספר ימים מקבלת ההחלטה.

חשוב מאד לשים לב לתנאים וההגבלות שמציינת חברת הנסיעות בחוזה שהלקוח מקבל אליו לאחר ביצוע ההזמנה,
שכן ייתכן ויופיעו שם סעיפים שיש להם קשר לאפשרות (או חוסר האפשרות) לבטל או לשנות את ההזמנה שלו.

סוגים של פוליסות ביטוח
נסיעות לחו"ל

סוגים של פוליסות ביטוח נסיעות לחו"ל

בעקבות השינויים שחלו בעולם הנסיעות חלו גם לא מעט התפתחויות בתחום של ביטוח נסיעות לחו"ל וכיום יש כמה סוגים של פוליסות ביטוח שצריך לדעת עליהן לפני שמבצעים את הרכישה החשובה הזאת.

שלוש הקטגוריות המרכזיות והחשובות ביותר בעולם ביטוחי הנסיעות הן:

ביטוח המגן על הנוסע בעת ביטול הנסיעה (או חלק ממרכיביה) מכל סיבה שהיא

ביטוח שפחות קשור לנושא של בריאות אלא לביטול בכל רגע החל ממועד רכישת מרכיבי הנסיעה ועד כיממה לפני מועד הנסיעה עצמה.

ביטוח בריאות למהלך הנסיעה

מגן על הנוסע בעת שהותו מחוץ למדינה, במקרים בהם היה עליו להיעזר בשירותי רפואה כאלה ואחרים במהלך החופשה, או שירותים נוספים לאחר המוות.

ביטוח לכבודה ולרכושו של הנוסע

ביטוח שבא לידי ביטוי במידה והכבודה של הנוסע הולכת לאיבוד, נגנבת או שחפציו לא נמצאים עם הגיעו ליעד. בפוליסה זו ניתן גם לבטח חפצים יקרי ערך שמעוניינים או צריכים לנסוע איתם.

חשוב מאד להכיר את סוגי הביטוחים השונים על מנת לדעת איזו פוליסה צריך לרכוש, כלומר איזו פוליסה תכסה את הנוסע באופן הטוב ביותר בעת כל מקרה שעלול לקרות והוא רוצה להיערך לקראתו. 

חשוב לדעת שבכל מקרה הביטוח לא מפצה או מחזיר סכום מלא כפי שהוא שולם על ידי הנוסע אלא אחוז מסוים מהעלות או סכום כזה או אחר כפי שהוא מוגבר בסעיפי הפוליסה השונים.

חשוב מאד להקדיש את זמן המחשבה הדרוש על מנת לרכוש את הביטוח הדרוש והמתאים, לבחור או לגרוע את הסעיפים שפחות מתאימים או רלוונטיים ולוודא שפוליסה זו או אחרת אכן מתאימה לנסיעה הספציפית.

ביטוחים אישיים לכל נוסע

במקרים רבים לא ניתן להשליך או להשוות בין פוליסות של אנשים, שכן יש ביטוחי נסיעות שנבנים בהתאמה אישית לכל נוסע ונוסע. יש אנשים בעלי מצב בריאותי כזה או אחר שעליהם להצהיר עליו לפני הנסיעה על מנת שחברת הביטוח תיתן את אישורה לכיסוי במקרים הקשורים למצב הרפואי המדובר.

חשוב לענות בכנות מוחלטת על השאלות הקשורות במצב הבריאותי על מנת שהפוליסה אכן תעמוד לרשותו של הנוסע ותגן עליו בכל מקרה שבו יזדקק לה.

וכמו בכל נושא אחר – מומלץ לפנות לייעוץ במידה ולא בטוחים איזה ביטוח יהיה דרוש.

קראו גם על: העברת נפטרים מחו"ל

מאמרים נוספים

הטסת גופה לקבורה בישראל- כל מה שצריך לדעת
הטסת גופה לישראל של קרוב משפחה, או של כל אדם הקרוב אלינו, אינה משימה פשוטה. ברוב המכריע של המקרים יש צורך להיעזר בחברה מקצועית המומחית לכך.

בדרך כלל קרובינו הולכים לעולמם בעודם בישראל ואז התהליך פשוט ומוכר לכל משפחה. מה קורה כאשר יש צורך לבצע הבאת גופה לארץ של קרוב שנפטר או נהרג בעודו נמצא בחו"ל: בטיול, ביקור משפחתי או כל סיבה לגיטימית אחרת ? במקרים כאלו יש לפנות לחברה מומחית בתחום כגון חברת מנוחה לעד שהינה בעלת ניסיון של מעל 40 שנים בהטסת נפטרים מחו"ל לישראל ומישראל לחו"ל. .
מה עושים כשאדם נפטר?
אין אובדן קשה יותר מפטירה של אדם קרוב ויקר, וזר לא יבין זאת. גודל האבל שמציף וממשיך להציף שוב ושוב הוא לא חוויה שמילים יוכלו לתאר.
במקרים מסוימים האבל מופר על ידי הצרכים האופרטיביים אותם ההתמודדות עם המוות מחייבת. מי שנשאר כאן נאלץ, בנוסף לאבל המכביד, להתמודד גם עם עניינים טכניים כמו הכנה לקבורה, הקבורה עצמה ולעיתים גם העברתו של אדם למטרות קבורה למדינה אחרת השונה מהמדינה בה הוא נפטר.
העלאת עצמות לארץ לצורך קבורה
העברת גופתו של אדם למדינה שונה מהמדינה שבה הוא נפטר יכולה להיות למטרת קבורה בסמוך לפטירתו, או לחלופין הטסת נפטר יכולה להיות למטרות קבורה מחודשת. בדרך כלל, בקבורה שנייה, זו כבר לא תהיה גופה אלא מה שנשאר ממנה, כלומר עצמות בלבד, מה שיצריך גם טיפול שימור שונה לטיסה.
באבלכם, תנו לנו לדאוג לכל הפרטים והביורוקרטיה,
אנחנו כאן כדי לדאוג להכל.
מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם:

אנחנו משתמשים בעוגיות

אנו משתמשים בקובצי Cookie כדי לייעל את פונקציונליות האתר ולשפר את החוויה שלך.